menutopmenutop2 agency records shop newsy kontakt onas

Avtomat

BIO:

Nazwisko: Kajetan Łukomski
Alter ego: KiTech, post50UND
Stylistyka: połączenie melancholijnych melodii i harmonii z punkowym brudem i electro przesterami + lekka nuta 8bitowej dekadencji

2005
Start projektu pod nazwą post50UND. Szalone promo na topowych, jak na te czasy, myspace i lastfm. Spod avtomatycznych palców wychodziły wtedy dźwięki inspirowane industrialem i electroclashem. Największy hicior z tych czasów – U-Boot (nie mylić z Das Bootem).

2006
Wyjazd do UK, tam studia (projektowanie graficzne) i pierwsze koncerty – najpierw dla garstki znajomych, która potem przerodziła się w dwa, a nawet trzy wory nieznajomych zainteresowanych muzyką z kraju żubrówki i pierogów.

2009
Po kilku latach grania i organizowania imprez w toruńskim eNerDe i bydgoskiej Yakizie, pojawiła się bramka strzelona na wyjeździe – projekt post50UND wygrał konkurs muzzo.pl/interia.pl, w którym główną nagrodą był koncert w ramach płockiego festiwalu Audioriver. Tym samym jego ksywa znalazła się w lajnapie obok DJ Hella, The Whip, Zoot Woman czy Moderata.
Do wygrania konkursu przyczyniła się EPka Yes, I’m A Saint, która wyszła w czerwcu tego samego roku.
Po festiwalu post50UND dostał skrzydeł, co zaowocowało worem remixów, od Röyksopp, przez SomethingALaMode, Kamp!, aż po SoundQ.
W tym roku również po raz pierwszy (i nieostatni) pojawił się na składance Electroclash Polska PINK KONG vol. 4 – Remix Wars, i to dwukrotnie – w roli remixera (utwór Lolita and the Pussycats – You Call Me Bitch) oraz remixowanego (Hazy Noons przerobione przez Dariusa Galla).

2010
Dobra passa – kontynuacja. Zaczęło się od singla TVTVTV dodanego do laifowo-electroclashowego CD Pink Kong: A New Hope (numer z lutego 2010).
Kariera koncertowa również nabierała rumieńców niczym przaśna polska dziołcha na stercie siana – post50UND pojawiał się w koszalińskiej Plastelinie, na nadmorskim CuCumberze jako support Cool Kids Of Death, oraz wielu imprezach w Warszawie – m.in. Kill The Disco (Saturator) i ESVW Attack (Powiększenie).
Wakacje przyniosły pojawienie się jego utworu Bodywork na historycznej, bo pierwszej fizycznej kompilacji wydanej przez Pink Kong Records.
W październiku nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji – post50UND przepoczwarzył się w Avtomata.
Nowa nazwa = nowe pomysły na przyszłość, a to zaowocowało wstąpieniem w szeregi agencji PINK KONG, która od końcówki 2010 roku stała się jego matką, żoną, kochanką, menedżerką i fryzjerką.

Obecnie Avtomat przygotowuje nowy materiał.

MUZYKA:

Avtomat – TVTVTV by pinkkong

SoundQ – Cargo Planes (Avtomat Remix) by pinkkong

Avtomat – Tick-Tock by pinkkong

DYSKOGRAFIA:

Handprint (False Media Records), 2006
Ghosts EP (download), 2008
Hazy Noons (Darius Gall Remix) i Lolita & The Pussycats – You Call Me Bitch (post50UND Remix) – Pink Kong vol. 4 – Remix Wars (electroclash.pl), 2009
Yes, I’m A Saint EP (download), 2009
TVTVTV – Pink Kong – A New Hope (magazyn LAIF i electroclash.pl), 2010
TVTVTV EP (download), 2010
Bodywork (Dub) – Pink Kong Special 1 (Pink Kong Records), 2010
SoundQ – Cargo Planes (Avtomat Remix) – Cargo Planes Remixes (SQ), 2010
Pink Tape vol.019 – DJ set dla electroclash.pl/Pink Kong Records, 2010
The Overmind – Pink Kong Strong 1 (Pink Kong Records), 2011
Pizzabrain – Das Lokal (Pink Kong Records), 2011

WWW:

avtomat.pl
myspace.com/avtomatmusic
soundcloud.com/avtomatmusic

TOUR:

Sprawdź minione i nadchodzące imprezy z udziałem Avtomata:
KLIK

BOOKING:

Zainteresowany bookingiem? Pisz na adres:
booking@pinkkong.pl
lub skorzystaj z innej formy kontaktowej